Toplu Pilates Hareketleri

Evinizde pilates topuyla uygulayabileceğiniz pilates hareketlerini bir göz atın.Resimli anlatımlarla pilates egzersizlerini daha iyi kavrayın.

Pilates Hareketleri
Egzersiz 1 / Basic Ball

Uygulama: Omuzlarınızı ve sırt bölgenizi bedeninizden kaldırarak karnınızı kıvırın böylece karın kaslarınızı sıklaştırın. Kısa sürede karın bölgenizdeki değişimi fark edeceksiniz.

Pilates Topu Hareketleri
Egzersiz 2 / Humstring

Uygulama: Bacaklarınızı ve ayaklarınızı gergin bir şekilde tutun. Bilekleriniz topun üzerindeyken dizlerinizi bükün ve kalçalarınıza yuvarlayın. Bu uygulamayı hiç ara vermeden 10 kez tekrarlayın. Bacak kaslarınızın gerginleştiğini hissedeceksiniz.

Resimli Pilates Anlatımı
Egzersiz 3 / Pike

Uygulama: Karnınızı topun üzerine yerleştirerek ayak bileklerinize kadar topu kaydırın. Sonra kaslarınızı bükerek poponuzu dışa doğru kaldırın. Bu hareketi günde 10 kez tekrarlayın. Böylece karın bölgenizdeki yağlanmanın azaldığını göreceksiniz.

Egzersiz 4 / Balancing Obliques

Pilates Egzersizleri

Uygulama: Pilates topunu bacağınızı büküp gergin bir haldeyken yukarı doğru kaydırın. Yana doğru esneyerek yaptığınız bu hareketle vücudunuzun gergin bir hal aldığını ve sıklaştığını hissedeceksiniz. Beden kontrolünü sağlamanız açısından önemli bir pilates egzersizidir.

Pilates Resimleri
Egzersiz 5 / Ball Pushups   

Uygulama: Egzersiz boyunca karın kaslarınızı sıkın ve dirseklerinizi şınav çeker gibi bükerek yavaşça hareket ettirin. Günde 5 kez bu hareketi uygulayın. Karın ve kol kaslarınızı sıklaştırarak sarkmaları önleyin.

Pilates Egzersiz
Egzersiz 6 / Ball Shoulder Presses

Uygulama: Bedeniniz dik konumda olacak şekilde dumbbelları elinize alarak topun üzerinde 90 derce acı ile oturun. Kollarınızı yavaşça hareket ettirin. Günde 12 kez bu egzersizi tekrarlayın. Üst vücut hizanızı korumanızı ve omurgalarınızın düz dik olmasını sağlar.